stogo langai

Stoglangiai – klaidos renkantis, montuojant, prižiūrint

Stoglangiai. Klaidų, kurias daro pirkėjai, sąrašas yra ne toks jau ir trumpas – tad, sužinokite, ką daryti, kad elgtumėtės tik tinkamai.

Stoglangiai

stoglangiai

Pasirenkamas netinkamas stoglangių skaičius

Dar viena klaida, kurią taip pat neretai daro pirkėjai, yra tokia – tiesiog pasirenkamas netinkamas stogo langų skaičius. Labai dažnai sumontuojama daug  langų, o po to – skundžiamasi, kad vistųjų priežiūra reikalauja pernelyg daug laiko bei pastangų, o į erdvė patenka per daug šviesos. Tačiau galimos iš atvirkštinės situacijos, kuomet sumontuojamas tik vienas langas, o vėliau galimasi tokio sprendimo, palėpėje – pernelyg niūru ir nejauku. Bet kuriuo atveju, namo šeimininkas lieka nepatenkintas galutiniu rezultatu ir vietoje to, kad mėgautųsi šių langų teikiamais privalumais, yra priverstas susitaikyti su nepatogumais. Taigi, išvada viena – jei norite išvengti šios, neretai, lemtinga, vadinamos klaidos, labai atsakingai apsvarstykite stoglangių skaičių dar prieš pradėdami statybas ar atnaujinimo darbus.

Naudinga pasidomėti:

Kamerų skaičius stoglangiuose

Pamirštama, kad stogo langai su 2 kamerų stiklo paketais gali tapti idealiu pasirinkimu siekiant išsaugoti namų šilumą

Palėpė neretai yra ta amų vieta, kurioje šiluma prarandama greičiausiai. Būtent todėl svarbu apgalvoti apie sprendimus, kurie padėtų išsaugoti kuo daugiau šilumos. Būtent tokiais atvejais ypač puikiu pasirinkimu gali tapti ir stogų langai, kurie kur kas efektyviau išsaugo šilumą jūsų namuose. Vis dėlto, klaida ta, jog nemaža dalis žmonių tiesiog pamiršta apie tokį pasirinkimą ir renkasi langus,  turinčius viengubą stiklo paketą.

Viršutinė ar apatinė rankena stoglangyje

Pats metas įvardinti ir dar vieną klaidą, kurią daro didelė dalis pirkėjų. Pastarieji  pasirenka stogo langus su netinkama rankenos padėtimi. Stogo langai gali turėti apatines arba viršutines lango rankenas. Tačiau nemaža dalis pirkėjų pasirenka neteisingai ir lieka nepatenkinti dėl savo apsisprendimo, patiria daug nepatogumų.

Pasirenkami stoglangių montavimo meistrai

Tai, kad įsigytus stogo langus yra būtina sumontuoti, žino visi. Tačiau daugelis neatkreipia dėmesį į dar vieną svarbią detalę – stogo langai turi būti sumontuojami kokybiškai. Vis dėlto, ne visada yra užtikrinama montavimo kokybė – dėl įvairiausių priežasčių nutinka taip, kad šį darbą atlieka meistrai, nesugebantys suteikti kokybiškų paslaugų. Dėl to, vėliau kyla daug įvairių nesklandumų, tačiau drąsiai galima teigti, jog tai – pačių langų savininkų klaida: renkantis meistrus, atliksiančius montavimo darbus, į šią užduotį verta pažiūrėti ypač atsakingai.

Venkite šių klaidų – būsite patenkinti savo priimtais sprendimais ir kokybišku stogo langų tarnavimu.

Pelėsis ant stoglangio

Naudinga atminti, kad netinkamai vėdinant ar mažai vėdinant patalpas galima į svečius „prisikviesti” pelėsį. Jį išnaikinti bus sudėtinga, jei jis yra palikimas iš ankstesnių savininkų ir apie tai sužinojote tik po metų kai nusipirkote ir įsikėlėte į naujus namus. Naujai sumontuoti stoglangiai taip pat gali „patikti” pelėsiui, jei patalpoje bus per daug drėgmės ir šilumos, jos bus prastai vėdinamos. Tokiu atveju panaikinti pelėsį teks bandyti kart nuo karto, jei laiku nesiimsite pelėsio naikinimo veiksmų namuose ar kuriose nors pramonės patalpose.

Straipsniu talpinimas

About the author