Kodėl namuose atsiranda pelėsis

Kodėl namuose atsiranda pelėsis – ką daryti

Kodėl namuose atsiranda pelėsis. Sakoma, nėra namų be dūmų. Ir šį kartą – ne apie barnius tarp šeimos narių, o apie – tam tikras problemas, kurios atsiranda namuose ir gali tapti barnių priežastimi, o taip pat – lemti prastesnę gyvenimo kokybę. Vienas tokių veiksnių, kuris ne juokais sugadins namuose gyvenančių žmonių nuotaiką (beje, gali sugadinti ne tik nuotaiką, bet ir sveikatą), o taip pat – gali pažeisti ir namų statybos komponentus, yra pelėsis. Taigi, kaip matyti, pelėsis – tikrų tikriausias kiekvienų namų priešas. Na, o priešą geriausiai įveikti galima tada, kai gerai jį pažįsti. Tad, kviečiame apie pelėsį sužinoti daugiau. – dėl kokių priežasčių jis atsiranda?

Kodėl namuose atsiranda pelėsis

Viena pagrindinių priežasčių, kodėl dauguma žmonių sulaukia pelėsio savo namuose, ar kitose patalpose, yra netinkamas vėdinimas. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad dėl kasdienės žmogaus veiklos, išsiskiria daugybė drėgmės – jau vien virtuvėje per parą išsiskiria apie 5 – 6 litrus vandens. Taigi, jei visa susikaupusi drėgmė nėra tinkamai išgarinama, ilgainiui ji ima kauptis, skatindama pelėsio atsiradimą. Taigi, jei nenorite, kad pelėsis atsirastų jūsų namuose, ypač efektyviai, o svarbiausia – kasdien vėdinkite namus. Kiekvienoje patalpose bent 10 – 15 minučių atverkite langus, o gamindami maistą – būtinai įjunkite gartraukį. Na, o tuo atveju, jei net ir vadovaujantis šiais pastebėjimais drėgmė lygis yra pernelyg aukštas, verta įsigyti drėgmės surinkėją, kuris ypač efektyviai surinks visą jūsų namuose esantį drėgmės perteklių.

Naudinga pasidomėti:

Pažeistas stogas, įtrūkusios sienos

Tačiau netinkamas vėdinimas tikrai nėra vienintelė priežastis, kodėl daugelį namų aplanko is nekviestas svečias. Pelėsio atsiradimo jūsų namuose priežastimi gali tapti ir pažeistas stogas – gali būti, kad pro plyšius patenka lietaus vanduo ir taip kaupiasi drėgmė. Žvelgdami į jūsų namus dengiantį stogą, galite ir nepastebėti pažeidimų, tačiau tai dar nereškia, kad jų nėra. Taigi, jei pastebėjote pelėsį savo namuose, būtinai atlikite detalią stogo apžiūrą, kad tikrai įsitikintumėte, jog stogas nepažeistas.

Dar viena priežastis, kodėl atsiranda pelėsis namuose yra pažeisti latakai. Jei taip nutinka, lietaus vanduo nebenubėga tinkamai, todėl drėgmė irgi užsilaiko, todėl atsiranda pelėsis.

Taigi, dabar jau žinote, kodėl pelėsis aplanko daugelį namų. Vadovaukitės šiame tekste pateiktais patarimais ir sumažinkite pelėsio atsiradimo tikimybė savo namuose. Na, o, jeigu šio svečio išvengti nepavyko, tai beliks jį tik išprašyti. Lengvai ir greitai tai padarysite, pasitelkę tokią efektyvią priemonę, kaip pelėsio valiklis. Pramoninis pelėsio valiklis geriausiai naikina sporas bei greitai ir efektyviai sunaikins jūsų būstą užklupusį pelėsio grybelį.

About the author