nagu draskykles katems

Kaip pripratinti kates prie draskyklės

Kaip pripratinti kates prie draskyklės. Įsigijus ar iš prieglaudos priglaudus katę ar kelias jas atsiranda nemažai iššūkių. Be maitinimo ir jų gamtinių reikaliukų gali atsirasti poreikis baldų ir kitų namų apyvokos daiktų apsaugai. Kadaise maži ir švelnučiai buvę kačiukai neretai užauga į didelius „drąskytojus” ir baldų niokotojus. Todėl vienintelis išsigelbėjimas yra įsigyti ir namuose pastatyti nagų draskyklę katėms. Tačiau ir čia iššūkiai nesibaigia. Katės gali prie draskyklės nesiartinti, todėl šeimininkams iškils dar vienas klausimas, kaip pripratinti katę prie draskyklės.

Kaip pripratinti kates prie draskyklės

Dar prieš priglaudžiant ar įsigyjant katiną naudinga nuspėti būtinus iššūkius, kurių galima išvengti priėmus teisingą sprendimą dėl draskyklės įsigijimo. Pripratinti katę prie draskyklės nėra sudėtinga, tačiau šio plano įgyvendinimui teks apsiginkluoti kantrybe. Nuo mažens šalia draskyklės augančios katės prie pripranta palaipsniui ir paaugusios savo nagus pradeda galąsti būtent į šiam tikslui įsigytą konstrukciją. Pripratinti prie naujos draskyklės paaugusį katiną gali tapti tikru iššūkiu. Įsivaizduokite, kad į naujus namus atvykęs katinas iškart neskuba pažindintis su visomis namo erdvėmis. Katės tai atlieka palaipsniui ir per ilgą laiką. Tik po tam tikro laiko katė pradeda jaustis pilnavertiškai, kai visos pradžioje atrodžiusios grėsmės yra paliekamos nuošalėje. Todėl draskyklė katei privaloma nupirkti dar prieš ją parsivežant į namus.

  • Draskyklė įgaus ir pritrauks namų kvapus. Iš sandėlio atvežtos draskyklės neretai turi specifinį kvapą, todėl naudinga juo atsikratyti kuo skubiau ir tai padaryti galima tik gavusią draskyklę išpakuojant dar prieš parsivežant katę į namus;
  • Naujoje katės erdvėje draskyklė bus ne naujas objektas, tik bendros naujovės dalis. Taip prie draskyklės katę pripratinsite greičiau. Prie namų apsipratusi katė gali nesuprasti draskyklės paskirties, todėl Jums jai teks padėti, šalia draskyklės pažaidžiant, pagainiojant. Per žaidimą katės visada smagumą parodo pagaląsdamos nagus. Todėl saugumas Jūsų baldams, kai katė nagus galas į draskyklę yra garantuotas.

Priemonės katinų pratinimui prie draskyklės

Greičiausiai, kad jau supratote, kad išlaidų draskyklei neišvengsite, jei norima apsaugoti namuose esančius daiktus bei prabangius baldus nuo nuo būsimų „agresorių”. Tačiau pripratinimas prie draskyklės gali šiek tiek užtrukti, kol katės apsipras prie bendros erdvės arba naujo statinio jau senei nesikeitusioje katės aplinkoje. Siekiant kuo greičiau katę pripratinti prie draskyklės galima panaudoti kelis priedus nepersistengiant. Valerijono šaknis, kuria galima įtrinti draskyklės į sizalio virvę, kuria yra apvyniotas stovas nagų galandimui. Jei dar nežinote, valerijono šaknyje esančiame aliejuje yra aktinidino, kuris labai panašus į katžolės nepelaktoną. Katėms tai yra šlapimo kvapo pojūtis, kuris atsiranda rujos metu. Todėl neretai galima pastebėti kaip katės „kvailioja” užuodusios vieną iš preparatų. Tačiau gavusios šių medžiagų paragauti katės gali užmigti pamiršdamos apie draskyklę. Todėl norint katę pripratinti prie draskyklės labai svarbu katžolės ar valerijono šaknies katėms neduoti ragauti. Naudingiau viena jų ištrinti draskyklės virvę, kuria apvytas draskyklės katėms stovas. Užuodusios katės patirs euforiją, draskyklė ir joje esančios konstrukcijos katei taps labiau nei savomis.

Kiek kainuoja draskyklės katėms

Kačių draskyklės nėra brangios, jei rinksitės tik vieną ir pagrindinę funkciją atliekančią konstrukciją. Tik nagų galandimui draskyklių kaina gali siekti vos 7-20 eurų. Kačių augintojai mano, kad tokią draskyklių katėms kaina nėra verčianti apgalvoti veiksmus pirkti ar ne. Tai tiesiog minimali investicija į saugius namų baldus ir daiktus. Lyg draudimas nuo galimos patirti žalos 🙂

Daugiafunkcinės draskyklės gali kainuoti ženkliai brangiau dėl turimų papildomų funkcijų katėms.

  • Nameliai;
  • Guoliai;
  • Hamakai;
  • Keli aukštai;
  • Įvairūs žaidimų kampeliai – virvutės, plunksnelės ar žaismingi burbuliukai.

Pasirinkus didesnę ir daugiafunkcinę draskyklę katei galima išleisti nuo 50 eurų iki visų 900 eurų. Nuo grindų iki lubų katės draskyklės žaidimų kompleksas tikrai „atidirbs” investicijas savo paskirtimi. Katė turės ne tik aktyvaus žaidimo ar nagų galandimui skirtą erdvę. Katėms neretai reikia pasnausti, pailsėti ar pasislėpus apsiraminti kai jaučiamas stresas dėl savo saugumo (taip nutinka į namus užsukus svečiams).

Taigi, greičiausiai jau perpratote veiksmų esmę ir kaip elgtis norint, kad katės negadintų baldų. Svarbiausia įsigyti tinkamą draskyklę katėms, o kaip pripratinti katę prie jos bus kitas žingsnis.

Talpinami SEO straipsniai

About the author