šunų maistas

Ėdalo įtaka šunų išvaizdai

Ėdalo įtaka šunų išvaizdai turi didelę reikšmę prižiūrint augintinius. Tam tikrų medžiagų trūkumas maiste veda ne tik prie šunų išvaizdos bei savijautos, bet ir sveikatos. Todėl subalansuotas ir kokybiškas šunų ėdalas bus geriausias pasirinkimas auginant bei prižiūrint.

Ėdalo įtaka šunų išvaizdai

Ėdalo įtaka šunų išvaizdai
ZOOplius.lt

Su šuns auginimu bei priežiūra susiduriant pirmą kartą yra sudėtinga užtikrinti gerą jo mitybą. Šunų ėdalas ZOOplius.lt yra suskirstytas į kelias pagrindines kategorijas pagal amžių ir ėdalo kokybę.

Kokybiškas šunų ėdalas

Auginant šunis kiekvienas šeimininkas siekia atrasti tinkamą ėdalo balansą nuo šuniukų iki suaugusių šunų. Sunu edalas ZOOplius.lt siūlomas pasirinkimui ne tik pagal kokybę, bet ir pagal amžių. Todėl ieškantiems geriausio ėdalo šunų savininkams apsisprendimas ir pasirinkimas nebus sudėtingas. Todėl specialistai rekomenduoja rinktis ZOOplius.lr ėdalą šunims dėl itin didelio asortimento.

Pagal šunų amžių

  • Šuniukams iki 1 metų;
  • Jauniems šunims nuo 1 metų;
  • Vyresniems/suaugusiems šunims;

Pagal ėdalo šunims kokybę

  • Super premium klasės ėdalas šunims;
  • Premium klasės šunų ėdalas;
  • Ekonominės klasės ėdalas.

Naudinga pasidomėti:

Ėdalas pagal šunų amžių

Greičiausiai kiekvienas šunų augintojas bei prižiūrėtojas supranta, kad net ir esant universaliam ėdalui, jis nėra tinkamas atsižvelgiant į šuns amžių. Todėl augančiam organizmui yra reikalingas itin maistingas ėdalas ir praturtintas įvairiomis mineralinėmis bei vitaminų grupėmis. Greitai augantys šuniukams reikalingi ne tik baltymai. Svarbu juos normuoti atsakingai, kad ėdale būtų tiek gyvulinės, tiek augalinės kilmės baltymų. Nebūtina abi baltymų grupes pateikti vienu metu. Kad būtų paprasčiau galima maistą keisti davinius papildant svarbiomis maistingomis medžiagomis. Todėl įtaka keturkojų išvaizdai bei augimui labai svarbi.

Tas pats ir su suaugusiais šunimis. Ne visiems yra reikalingas ėdalas, kuriame itin daug angliavandenių ar tų pačių baltymų. Todėl atsižvelgiant į jų aktyvumą bei energingumą ir žinoma amžių, galima parinkti ir pritaikyti geriausią ėdalo ir maitinimo režimą. Tokiu atveju senas šuo nenutuks nuo per daug angliavandenių maiste, o jaunesni šunys nepritrūks vitaminų, geležies bei mineralų rydami kasdien vien tik mėsą.

Ėdalas pagal kokybę

Jau minėtos Super premium, premium ir ekonominės klasės kategorijos pažymi ėdalo kokybę. Tai nereiškia, kad prastesnės kokybės maistas yra pavojingas šuns gyvybei. Ne. Tiesiog ekonominės klasės šunų ėdalas sudėtyje turi mažiau reikalingų vitaminų, baltimų bei kitų maistinių elementų. Todėl perkant pigesnį ekonomišką ėdalą teks lygiagrečiai įsigyti ir maisto papildus šunims. Taip praturtinti ėdalą svarbiais elementais.

Premium ir Super premium klasės ėdalas šunims jau yra subalansuotas ir praturtintas įvairiais mineralais, vitaminais, baltymais bei angliavandeniais. Tačiau labai svarbu atminti, kad ir šių kategorijų ėdalas tarpusavyje skiriasi sudėtimi. Todėl labai svarbu atkreipti dėmesį į etiketes, kurios yra ant šunų ėdalo pakuočių. Viena ėdalo rūšis gali būti su didesniu angliavandenių kiekiu maiste energingiems šunims. Kitas gali būti labiau turintis vitaminų bei mineralų ar augalinės bei kilmės baltymų. Tad akivaizdu, kad maitinant šunis naudinga tokius ėdalus kaitalioti. Taip būsite tikri, kad Jūsų augintiniai gauna pilnavertį ir subalansuotą ėdalą.

Ėdalo įtaka šunų išvaizdai – svarbu kokybė ir maitinimo režimas

Kaip matote, kokybiška šunų mityba ėdalu yra labai svarbi ir tai svarbu atminti kas kart, jei kaskart atsiras noras nuo stalo namuose kasnelį duoti ir savo augintiniams.

About the author