stoglangiai

Stogo langai – klaidos renkantis, montuojant, prižiūrint

Stogo langai. Daugelis tikrai su tiks su nuomone, kad stoglangiai yra labai žavingas, dekoratyvus pasirinkimas, suteikiantis namams jaukumo, romantikos, o taip pat puikiai tinkantis tiems žmonėms, kuriems estetinis namų vaizdas yra vienas pagrindinių dalykų. Vis dėlto, negalima nepastebėti, kad  žmonės, rinkdamiesi, montuodami ir prižiūrėdami stogo langus, daro daug įvairių klaidų. Jų pasekmės ne  itin džiugina – žmonės lieka nepatenkinti galutiniu rezultatu, langai tarnauja ne taip efektyviai, kaip turėtų, o taip pat ir – neretai kur kas trumpiau, be to, galimos įvairios problemos ir gedimai. Taigi, belieka tik susipažindinti su dažniausiai daromomis klaidomis, sužinoti kuo jos svarbios, o taip pat, kaip jų išvengti.

Stogo langai

stogo langai

Patalpoms, kuriose gausu drėgmės, pasirenka medinį profilį turintys stogo langai. Virtuvė bei vonia yra tos patalpos, kuriose gausu drėgmės. Taigi, būtent šiose patalpose jos lygis yra didesnis nei kitose. Taigi, nereikėtų daryti svarbios klaidos – nesirinkite stogo langų, turinčių medinius profilius. Žinoma, nieko baisaus nenutiks ir tuo atveju, jei nepaklausysite šio patarimo, tačiau plastikinio profilio stoglangiai yra kur kas geresnis pasirinkimas. Visa tai todėl, kad drėgmė ypač neigiamai veikia medieną. Taigi, dėl jos, mediniai stoglangiai gali kur kas greičiau prarasti savo puikią išvaizdą,  tad jų priežiūrai turėsite daugiau laiko, išlaidų bei pastangų. Kur kas geresnis pasirinkimas – plastikinis lango profilis.

Naudinga pasidomėti:

Stiklo paketai valomi cheminiais valikliais

Siekiant užtikrinti puikią langų švarą bei priežiūrą, o taip pat ir maksimalų tarnavimo laiką, reikia pasirūpinti ir stiklo paketais – juos nuvalyti. Tačiau ir šiuo atveju neretai yra daromos klaidos. Viena dažniausių – stiklo paketai valomi cheminiais valikliais. Tai nėra gera sprendimas, kadangi ši priemonė gali pažeisti stiklo paketą.

Langai montuojami netinkamame aukštyje

Pats metas įvardinti ir dar vieną svarbią. Pasirodo, labai dažnai stogo langai  yra montuojami netinkamame aukštyje. Belieka tik pridurti, kad šios klaidos – svarbu vengti (jei nenorite pakenkti gaminio kokybei) ir montuoti jį tik tokiame aukštyje, kokį yra nurodęs gamintojas.

Manoma, kad stogo langus reikia atnaujinti tik kas 4 – 5 metus

Dažnai galvojama, kad medinius langus reikia atnaujinti tik kas 4 – 5 metus, tačiau tai – klaidingas požiūris, kadangi, jei gaminiai gauna daug drėgmės, atnaujinimas gali būti reikalingas kur kas dažniau.

Tačiau tai – tik nedidelė dalis klaidų, kurias daro pirkėjai, rinkdamiesi, montuodami ar prižiūrėdami stogo langus. Taigi, nepraleiskite progos susipažinti su klaidomis, apie kurias kalbėsime kitoje teksto dalyje – pažintis su jomis yra puikus būdas patiems išvengti netinkamo elgesio.

Pelėsio atsiradimo tikimybė ant stoglangių, jų kampuose

Nesvarbu kiek maksimaliai kokybiškus esate sumontavę stoglangius. Velux, ROTO, Fakro ar sumontuoti kitų gamintojų stoglangiai, dėl tam tikrų priežasčių gali atsirasti ir pelėsis.

  • Netinkamai ar nepakankamai vėdinamos patalpos;
  • Per didelė patalpų santykinė drėgmė;
  • Aukšta temperatūra patalpose;
  • Ankščiau pelėsis naikintas nekokybiškomis priemonėmis;
  • Imtasi nepakankamų veiksmų, kad panaikinti pelėsį. Tam pasiruošta paviršutiniškai;
  • Pelėsis į patalpas „atkeliauja” iš išorės, todėl išnaikinti jį gan sudėtinga.

Taigi, svarbus atidumas ne tik montuojant, bet ir paruošiant montuoti stoglangį ar stogo langą, nesvarbu kaip bepavadinsite.

Straipsniu talpinimas

About the author